Sık sorulan: Top Yumurta Nasıl Yapılır?

Top top yumurta nasıl yapılır?

Sahanda Yumurta Tarifi Yapılışı

 1. Yapışmaz bir tavada tereyağını eritin.
 2. Eriyen yağa yumurtaları kırın.
 3. Yumurtaların daha toplu olması için kırdıktan sonra bir kaşık ya da spatula yardımıyla yumurtaların beyazlarını biraz toparlamakta fayda var.
 4. Üzerine tuzunu serpin.
 5. Kısık ateşte pişmeye bırakın.

Patlatma yumurta nasıl yapılır?

Tavada Yumurta Nasıl Yapılır? | YAPILIŞI:

 1. Yumurtaları yıkıyoruz.
 2. Yumurta tavasında tereyağını eritiyoruz.
 3. Tereyağının yanmaması için yağın içine 1 çimdik tuz ekliyoruz.
 4. Ocağın altını kısıp yumurtaları dağıtmadan tavaya kırıyoruz.
 5. Kısık ateşte yumurtaların beyazı pişene kadar bekliyoruz.

Tavada göz yumurta nasıl yapılır?

Tavada Göz Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Tereyağı kısık ateşte olan bir tavada eritilir.
 2. Tereyağı erdikten sonra 1 yumurta tavaya kırılır.
 3. Üzerine bul biber ve nane eklendikten sonra pişmeye 15dk bırakılır. Piştikten sonra servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun.

Tavada yumurta kaç dakikada pişer?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 2 dakikası hazırlık, 3 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik sahanda yumurta içindir.

Sulu yumurta nasıl pişirilir?

Pişirmek istediğiniz yumurta sayısına göre, bir cezve ya da tencereye yumurtalar yerleştirilir. İçerisine, yumurtaların üzeri su basana kadar soğuk su ilave edilir. Yumurtalar orta ateşte kaynamaya bırakılır. Su kaynadıktan 1 ila 2 dakika kadar daha yumurtalar pişer ve ardından ocağın altı kapatılır.

You might be interested:  Sık sorulan: 1 Top A4 Kağıdı Ne Kadar?

1 tereyağlı yumurta kaç kalori?

Orta boy bir sahanda bol tereyağı ile pişirilen yumurta yaklaşık olarak bünyesinde 160 kalori barındırmaktadır. Eğer sahanda yumurtayı bol tereyağ yerine sıvı yağ ya da doymuş yağ oranları düşük olan margarin ile pişirilir ise, yarı yarıya 80 kaloriye düşmektedir.

Poşe yumurta nasıl yapılır?

Küçük bir tencerede su kaynatın, sirke ekleyin ve yumurtayı bir kepçenin içine kırın. Kepçeyi yavaşça suyun içine batırın. 30 saniye kadar bekleyip yumurtayı suyun içine bırakın. 2-3 dakika pişirin ve yumurtayı kevgir yardımıyla suyun içinden alın.

Tereyağ ile yumurta nasıl pişirilir?

Tereyağlı Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Tereyağını yumurta tavamıza alalım, erir erimez yumurtaları önce bir tabağa kıralım.
 2. Sonra da tavaya aktarıp tereyağında yavaş yavaş pişirelim.
 3. Beyazları pişince hafif çatalla sağ sol yapıp dağıtalım ve sarılarını da pişirip servis tabağına alalım.

Yumurta nasıl pişirmeli?

Yumurtalar özellikle kayısı kıvamında olmalı ya da tereyağında düşük ısıda katılaştırılmadan hafifçe pişirilmelidir. Rafadan bir yumurta istiyorsanız, ocakta suyun içerisinde 3 dakika kaynatmak yeterlidir. Eğer bu şekilde süreyi ayarlayamıyorsanız, su kaynamaya başladıktan sonra yavaş olarak 100’e kadar sayın.

Sahanda göz göz yumurta nasıl yapılır?

Tereyağınız ısınınca yumurtalarınızı sahanın farklı köşelerine göz göz kırın. Sarısını dağıtmaksızın beyazını bir parça çatalla yaydırabilirisiniz. Tuzunu ayarlayıp, hafif aralık bırakarak ( ki buharını içine damıtmasın ) birkaç dakika kapağını kapatarak pişirin.

Tavada Sucuklu yumurta nasıl yapılır?

İnce dilimlenmiş 10-15 dilim sucuğu 1 tatlı kaşığı sıvıyağ ilave edilmiş bir tavada kızartın. 2 yumurtayı kırıp çırpmadan ilave edin. Kapağını kapatmadan 1-2 dakika pişirin. Ateşten alıp 1 tutam tuz ve istediğiniz baharatla tatlandırın.

Sahanda yumurta kaç dakika pişer?

Yumurtayı su kaynadıktan sonra 4 dakika pişirin. Cezveden alıp daha fazla pişmemesi için soğuk suya koyun. Katı yumurta beyazı ve sarısı çok pişmiş yumurtadır. Katı yumurta kıvamında pişirmek için kaynadıktan sonra 5,5- 6 dakika pişirin.

You might be interested:  Soru: Nasıl Top Sakal Bırakılır?

Yumurta kızartması nasıl yapılır?

Yumurta Kızartması Nasıl Yapılır?

 1. Yumurtaları katı kıvamda haşladıktan sonra kabuklarını soyup ikiye kesin.
 2. Tereyağını tavada eritip kesmiş olduğunuz yumurtaların iç tarafı tereyağının üzerine denk gelecek şekilde yerleştirin. Tuzu ve baharatları da üzerine serpin.
 3. En son rendelenmiş çedar peynirini serpin.

Bir yumurtaya ne kadar tuz?

Yumurtayı, yüzde 10 tuzlu suya (yarım litre suya 60 gr tuz ) koyduğunuzda tazesi dibe çökerken, bayat yumurta yüzeyde kalır.

1 tane yağda yumurta kaç kalori?

Yine tavada kızarmış bir yumurtada sarısı dahil, yumurtayı kızartmak için kullanılan yağla birlikte toplam 7 gr yağ bulunur. Kızarmış yumurtanın 63 kalorisi yağdan gelir. Bir kızarmış yumurtada yaklaşık 6,3 gram protein içerir. 2 yumurtadan oluşan yağda yumurta 182 kalori içerir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *