Hızlı Cevap: Top Ne Demektir?

Argo top ne demek?

Argoda testis. Argoda homoseksüel, hakaret odaklı kullanımı; top, yuvarlak.

Futbol topu sözlük anlamı nedir?

1. anlamı Birçok spor oyunlarında kullanılan türlü büyüklükte, genellikle kauçuktan yapılmış toparlak:”Havası boşalmış bir futbol topu “- A. Gündüz. Bazı aletlerde bulunan toparlağımsı parça.

Top kelimesinin anlami nedir?

Birçok şeyin hepsi. Kumaş, kâğıt vb. şeylerin düzenli bir yığın durumuna getirilmiş bağı. Yuvarlak biçimde olan, toparlak. Tamamen, bütünüyle.

Top yuvarlak ne demek?

” Top yuvarlak ” deyimi, futbolun her sonuca açıklığını, insanı şaşırtmaya, beklenmedik süprizler yapmaya ne derece meyilli olduğunu anlatır. ” Maç 90 dakika!

Domal ne demek argo?

EylemDüzenle [2] Cinsel ilişki için partnerin dizlerine yaslanıp, belini kırma pozisyonunu alması. [3] (mecaz) Bir kötülük yapan kişiye karşı bir şey yapmamak ve onun istediği kötülüğü yapmasını beklemek. [4] ( argo ) (Daha çok bir şeyin pahalı olduğunu vurgularken kullanlıır) ödemek: Bu ayakkabıya 1500 TL domaldım.

31 ne demek anlamı?

Penis ile yapılan mastürbasyon için kullanılan argo bir tabirdir.

Futbol OG ne demek?

o.g. (own goal) i.

De marke ne demek?

De Marke, iş ortakları tarafından ön plana çıkarılmak istenen ürünler için içerik yönetimi hizmeti vermektedir. De Marke ‘nin sosyal medya gücü ve hesap yönetme tecrübesi iş ortaklarını her an desteklemektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Amerikan Bilardo Siyah Ve Beyaz Top Girerse Ne Olur?

Demarke ne demek?

Demarke kelimesi Türkçe’de “işaretleyerek ayırmak, sınır çizmek” anlamına gelir. Fransızca démarquer “işaretleyerek ayırmak, sınır çizmek” fiilinden alıntıdır. Fransızca fiil Fransızca marquer “işaretlemek” fiilinden de+ önekiyle türetilmiştir.

Bir erkeğe top demek ne anlama gelir?

Argoda testis. Argoda homoseksüel, hakaret odaklı kullanımı; top, yuvarlak.

Laptop Türkçe mi?

Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan laptop kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamları olan laptop kelimesi, Türkçe ‘de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir.

TAP ne demek açılımı?

Tap – Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği.

Top yuvarlaktır kimin sözü?

Maradona: Top orada da yuvarlak değil mi?

Top top neden yuvarlaktır?

Bakmayın dillerden düşürmediğimiz “ top yuvarlaktır ” klişesine. Top aslında yuvarlak değil, “yuvarsı” bir cisimdir! Çünkü yuvarlaktan kasıt küredir. Oysa resmi futbol topu hiçbir zaman küre şeklinde tek bir dışbükey yüzey olarak tasarlanmamıştır.

Top bir küre midir?

İşte açıklaması: Futbol topu yuvarlak değil, yuvarsıdır. Oysa resmi futbol topu hiçbir zaman bir tam küre değildir, küremsidir. Topun tam yuvarlak olmasını engelleyen şey, her futbol topunda birbirine dikilmesi gereken beşgen ve altıgenlerin bulunması gereğidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *