Soru: Fitness Ingilizce Ne Demek?

Fitness türkçesi ne demek?

Genellikle fitness ne demek sorusu için kelime anlamı olarak Türkçeye tam çevrilişi olmayan bir spor dalıdır. Fakat genel manada çevirisini yapmak gerekirse vücut geliştirme sporu olarak adlandırılması normaldir.

Fitness ne demek TDK ya göre?

Fitness Türk Dil Kurumu ( TDK ) anlamı diye sözlüğüne baktığımızda karşılığı “sağlıklı yaşam” olarak bulunuyor.

Fitness TDK karşılığı nedir?

Fitness kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak”dır.

Fitness’a nasıl yazılır?

a. bk. sağlıklı yaşam. fitness, 7 karakter ile yazılır. Ayrıca, f harfi ile başlar, s harfi ile biter.

Fitness nedir nasıl yapılır?

Fitness, Türkçe karşılığı tam olarak bulunmayan ve ülkemizde vücut geliştirme sporu ile karıştırılan bir spor dalıdır. Fitness ‘ın amacı sağlıklı ve zinde kalmaktır. Bazı aletler kullanarak ya da tamamen fiziksel güç ile fitness yapılabilir. Fit bir vücut ve sağlıklı bir bünye için fitness antrenmanı yapılması önerilir.

Fitness nedir ne işe yarar?

Vücut geliştirmede temel amaç, kas hacminin ve kütlesinin artırılması iken fitness vücudun daha fit görünmesine imkan sağlar. Sağlıklı bir hayata sahip olmak ve vücudun formda kalmasını sağlamak için yapılan egzersizler olarak tanımlanan fitness, vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur.

Fit ne demek TDK?

(III) ç. a. 30,5 santimetrelik İngiliz uzunluk ölçüsü birimi.

Zapping ne demek Türk Dil Kurumu?

Zapping ne demek Türk Dil Kurumu? Televizyon izlerken televizyon kanallarını hızlı hızlı geçme anlamına gelen Zapping kelimesi için TDK ‘nin kabul ettiği Türkçe karşılık hang.

You might be interested:  FAQ: Fitness Hangi Kas Grupları Birlikte Çalışılmalı?

Ajanda ne demek Türk Dil Kurumu?

Ajanda, herhangi bir iş ya da mesleğe mensup insanlar tarafından günlük işlerin ve önemli bilgilerin not edildiği defterler olarak ifade edilmektedir. Türk Dil Kurumuna göre ajanda kelimesi, kişi için önemli ve gerekli görülen notların unutulmaması için yazılan not defteri ya da andaç olarak açıklanmaktadır. 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *