Okuyucular soruyor: Fitness Antrenörlük Belgesi Nasıl Alınır 2019?

1 kademe fitness antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Önceden herhangi bir kademede fitness antrenörlük belgeniz yoksa ve ilk defa antrenörlük belgesi alacaksanız, TVGFBF sitesini ziyaret ediniz. Siteyi takip ettikten sonra açılan veya açılacak olan 1. Kademe Fitness Antrenörlük Kursu adı altında gerekli ön şartları sağlayarak kurs katılım başvurusu yapınız.

Antrenörlük Belgesi nasıl alınır?

1: İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Fitness antrenörlük belgesi kaç para?

Temel eğitim başvuru ücretleri 350.00 TL olarak belirlenmiş olup işlemler Ziraat Bankasına (şube,mobil şube ve atm)Kurum Ödemeleri/Gençlik ve Spor Bakanlığı ekranları üzerinden gerçekleştirilecektir.

Fitness eğitmeni olmak için hangi bölüm okunmalı?

(http://www.tvgfbf.gov.tr/) Ayrıca üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümleri ve Spor Bilimleri Fakulteleri bu eğitim seçmeli /uzmanlık dersi olara verilmektedir. Antrenörlük kurslarına katılım için lise mezunu olmanız gerekmektedir. Özel eğitim firmaları tarafından verilen kurslarda mevcuttur.

1 kademe fitness antrenörlük kursu ne zaman 2021?

KADEME UYGULAMA KURSLARI. Federasyonumuzun, 30 HAziran-8 Temmuz 2021 tarihleri arasında İSTANBUL’da düzenleyeceği, Vücut geliştirme ve fitness 1. Kademe Yardımcı Antrenör yetiştirme kursu; Pandemi dolayisi ile teori: 30 Haziran- 1 -2-3-4 Temmuz 2021 tarihleri arası online.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ne Sıklıkla Fitness Yapılmalı?

Antrenörlük Belgesi e devletten nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı ( E – devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 08-14 Şubat 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Antrenörlük kaç kademe?

Antrenör Sınıflandırılması Madde 22- (1) Antrenörler beş kademe olmak üzere aşağıdaki şekilde sınıflandırılır; a) Yardımcı Antrenör (I. Kademe ). b) Antrenör (II. Kademe ).

Antrenörlük Eğitimi mezunu ne iş yapar?

Antrenörlük eğitimi alan kişiler amatör ve profesyonel spor kulüplerinde çalışabilirler. Aynı zamanda bu kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda da görev alabilirler. Ayrıca antrenörler özel sektörün yanı sıra devlet kurumlarında da çalışabilirler.

Spor salonu açmak için antrenörlük belgesi nasıl alınır?

2. kademe fitness antrenörlük belgesi almak istiyorsanız ilgili federasyonun açacağı kurslara katılmanız gerekmektedir. Birinci kademe antrenörlük belgesini aldıktan sonra 1 yıllık süre sonrası ikinci kademe kursuna başvurabilirsiniz. Kursta başarılı olmanız durumunda belgeyi almaya hak kazanırsınız.

2021 antrenörlük kursları ne zaman başlıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ile birlikte 2021 yılının ilk ‘ Antrenör Eğitimi Programı Temel Eğitimi’nin 8-14 Şubat tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Spor hocası olmak için ne yapmak gerekir?

Spor Koçluğu eğitimine internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Spor Koçluğu kursu 160 saatlik sertifika programı olup eğitim sonunda ” Spor Koçluğu Sertifikası ” almış olacaksınız. Spor Koçluğu Sertifika Programı 30 Gün sürmektedir.

You might be interested:  Soru: Fitness Nasıl Yapılmalı?

Besyo mezunları antrenörlük belgesi nasıl alınır?

En az iki dönem ilgili spor dalında eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Nasıl iyi bir antrenör olunur?

İyi bir antrenör yol gösterici ve örnek olmalıdır. Her konuda kendini yetiştirmeli ve yenilikleri takip etmelidir. Adaletli ve ahlaklı olmalıdır. Ahlaki bilgi noktasında yeterli düzeyde bilgi aktarabilmeli ve kendisi de uygulayıcı olmalı örnek teşkil etmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *