Hızlı Cevap: 1.Kademe Fitness Antrenörlük Belgesi Ne Işe Yarar?

1 kademe fitness antrenörlük kursu kaç gün?

Antrenörlük Temel Eğitimi Ayrıca eğitim ve sınav süreci toplamda 90 gün sürmektedir.

Antrenörlük belgesi nasıl alinir?

1: İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

1 kademe fitness antrenörlük kursu ne zaman 2021?

KADEME UYGULAMA KURSLARI. Federasyonumuzun, 30 HAziran-8 Temmuz 2021 tarihleri arasında İSTANBUL’da düzenleyeceği, Vücut geliştirme ve fitness 1. Kademe Yardımcı Antrenör yetiştirme kursu; Pandemi dolayisi ile teori: 30 Haziran- 1 -2-3-4 Temmuz 2021 tarihleri arası online.

1 kademe antrenör ne demek?

Maddesine göre “Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olup herhangi bir spor dalında ihtisas eğitimi almayan ancak bir spor dalında seçmeli olarak eğitim alanlara, o dalda, I. Kademe (Yardımcı Antrenör ) antrenörlük belgesi verilir.”

Fitness antrenörlük belgesi kaç para?

Temel eğitim başvuru ücretleri 350.00 TL olarak belirlenmiş olup işlemler Ziraat Bankasına (şube,mobil şube ve atm)Kurum Ödemeleri/Gençlik ve Spor Bakanlığı ekranları üzerinden gerçekleştirilecektir.

You might be interested:  Fitness Antrenörlüğü Nasıl Olunur?

Antrenörlük kursu ne kadar sürer?

Birinci Kademe yardımcı Antrenörlük kurslarımız 6 gün teorik 6 gün uygulama olmak üzere toplam 12 gündür. İkinci Kademe Antrenörlük kurslarımız 6 gün temel eğitim, 9 gün özel eğitim olmak üzere en az 15 gündür.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 08-14 Şubat 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Antrenörlük Belgesi e devletten nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı ( E – devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Antrenörlük temel eğitim dersleri ne zaman başlıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ile birlikte 2021 yılının ilk ‘ Antrenör Eğitimi Programı Temel Eğitimi ‘nin 8-14 Şubat tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

1 Kademe antrenörlük sınavı ne zaman?

2021/2 dönemi sınav tarihi olan 22 Ağustos 2021 tarihinde tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Wellness antrenörü ne demek?

Wellness antrenörlüğü veya eğitmenliği; geleneksel yaşam koçluğu, sağlık için bireysel antrenman, grup egzersizleri, sağlık ve stres yönetimi danışmanlığının bir birleşimidir.

3 kademe fitness antrenörü ne demek?

Besyo Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunları ise uzmanlık alanı olarak fitness okumaları durumunda 3. Kademe Antrenör Belgesi almaktadır. Yukarıda saydığımız bölümlerden mezunlar seçmeli veya uzmanlık alanı için alacakları belgelerini GSB Spor Eğitim Daire Başkanlığından denklik işlemlerini tamamlayarak alabilirler.

Kademe Antrenör nedir?

Kademe (Kıdemli Antrenör ): II. kademe antrenör belgesine sahip ve II. kademede en az 2 yıl çalışmış olduğunu belgeleyen ve bu süre içerisinde, sporla ilgili en az 2 bilimsel seminer görmüş antrenörlerin katılabildiği eğitim programını kapsar.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Fitness Ne Zaman Sonuç Verir?

5 Kademe Antrenörlük ne demek?

e. 5. Kademe A Kategorisi Antrenörü ): B Antrenör lisansına sahip ve bu Kategoride en az 3 yıl çalıĢmıĢ olduğunu belgeleyen ve bu süre içerisinde en az 3 seminer görmüĢ antrenörlerin katılabildiği eğitim programını kapsar.

1 Kademe Basketbol Antrenörlük Belgesi nasıl alınır?

· 1. Kademe E Antrenör Kursu: Teknik Yeterlilik Sınavı’nda yeterli olmak gereklidir. 1 uluslararası ve 1 ulusal antrenör gelişim seminerine katılmalıdır.

  1. Kademe antrenör staj eğitimi programı tamamlanması gerekir.
  2. Kademe antrenör staj eğitimi programı tamamlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *