Soru: Bacak Epilasyonu Ne Kadar Sürer?

Lazer tedavisi kaç ay sürer?

Lazer epilasyonun ortalama 6 seans uygulanması başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve hormonal nedenli tüylenmelerde seans sayısı ortalama 10 olur. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay, yüzde ise 1 aydır.

Tum bacak lazer kaç dakika sürer?

Seans Süreleri ( Bayan ): Tüm Bacak 45dk. Yarım Bacak 20dk. Genital 20dk. Koltukaltı 5dk.

Yüze lazer kaç dakika sürer?

Lazer epilasyon seans süreleri çalışılan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Büyük bölgelere lazer epilasyon yapılması bir kaç saat sürebilirken, koltuk altı, sakal üstü, dudak, çene gibi bölgelerse 5 – 10 dakikada tamamlanmaktadır. Lazer epilasyon seans süreleri bireyin fiziksel ölçüleri ile yakından ilgilidir.

Lazerle tüyler ne kadar sürede biter?

Kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye tüylerin dökülme süresi değişiklik gösterir. Alexandrite lazer, uygulama sırasında tüyleri döker, hemen sonra çıkan tüyler de en çok 3 hafta içinde tamamen dökülmüş olur. Buz lazer ve diğer sistemlerde de maksimum 3 hafta içinde tamamen tüysüz bir tene kavuşursunuz.

15 günde bir lazer yapılır mı?

Genellikle seans araları 2 ay olarak belirlenir. Lazer epilasyon başlandıktan ilk seanstan 15 gün sonra genel kontrol ve rötuş için bir seans uygulanır. Bu seans sonrası ise ortalama 2 ay sonraya ikinci seans için gün belirlenir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bacak Yamukluğu Nasıl Düzeltilir?

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Yüze lazer epilasyonda seans aralıkları 4-6 haftada, tüm vücut lazer epilasyon seans araları 6-8 haftada bir en iyi sonuç için verir. Eğer lazer epilasyon seans araları uzar ise etkili sonuç alınamaz ve seans sayısı artar. Lazer epilasyon yaptıranlar kullandıkları ilaçları doktorlarına iletmelidir.

Yarım bacak lazer kaç seansta biter?

Bacak kılları kaç seansta biter? Bu kıllardan tamamen kurtulmak için genellikle 6 seans yeterli olur. Fakat çok özel durumlarda birkaç ilave seans gerekebilir.

Alexandrite lazer ne kadar sürer?

Ortalama olarak birçok kişide 3 seansta gözle görülür azalma olmaktadır. Toplamda 5-8 seans sonucu kalıcı sonuç elde edilebilmektedir.

Lazer epilasyon seans aralarında jilet yapılır mı?

Bunda herhangi bir sakınca yoktur. Hatta lazer epilasyon sistemleri daha kalın ve belirgin kıllarda etkinliğini artırır. Uzmanlar sadece yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulamalarının seans aralarında tüylerin jiletle alınmaması gerektiğini belirtmektedir. Vücudun diğer bölgelerindeki kıllar jiletle alınabilir.

Buz lazer tüm vücut kaç saat sürer?

Bu sebeple ise diğer epilasyon işlemlerine göre seanslar daha kısa sürmektedir. Bütün vücut buz epilasyon seansları ile ortalama 35-40 dakikalık süreçte gerçekleşir. Etkili bir işlem olduğu için seans sayıları diğer uygulamalara göre azdır. Bu işlem, sık sık atışlar yapar ve uygulama kıl köklerini yavaşta ısıtır.

Buz lazer tüm vücut kaç seansta biter?

Buz epilasyon özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir. Genellikle sonuçlar 4-6 seansta alınabilse de, bazı kişilerde ekstra seans uygulanması gerekebilir.

Lazer epilasyon çok acıyor mu?

“ Lazer epilasyon acıtıyor mu?” diye sorduğunuzda cevap kişiden kişiye değişir. Hemen hemen herkes için ağda ve epilatörden daha acısız olsa da lazer uygulaması kimilerinin biraz canını yakar. Kimileri içinse oldukça rahat geçer.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Bacak Kasılması Için Hangi Bölüme Gidilir?

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

Lazer tedavisinin birkaç şekilde sonucu vardır. Ya tüyler tamamen biter. İlerleyen yıllarda hiçbir işleme gerek kalmaz. Ya da çok azalır incelir fakat belli zaman aralıklarında tekrar tedavi yapmak gerekir.

Lazer için kılların uzunluğu ne kadar olmalı?

Kılların istediğimiz uzunluktan fazla olması lazer enerjisinin köke tam inemeyeceği anlamına gelir. Bu nedenle lazer epilasyonda uzun kıllara atış yapmanın bilimsel anlamı yoktur. Alexandrite- Ndyag lazerler uygulaması öncesi kılların boyu aynı seviyede 1-2 mm olmalıdır.

Buz lazer kılları tamamen yok eder mi?

Dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda % 80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır. Buz Lazer ile bu oran %90-95 civarındadır. Sonuç olarak etkili bir lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkmaz. Buz Lazer gibi güvenli cihazlarla sonuçlar kalıcıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *