Hızlı Cevap: Bacak Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazerde tüm bacak nereye kadar?

Lazer epilasyonda tam bacak her iki bacağın uyluktan itibaren ayak uzuna kadar olan bölgeyi kapsar. Yani iki taraflıdır. Kasığa kadar yapılır.

Lazer epilasyon bacak kaç dakika sürer?

Lazer epilasyonun bir seansının süresi de yine yaptırılacak bölgenin genişliği ve kıl yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, eğer epilasyon koltuk altı bölgesine yapılıyorsa, işlem maksimum 5-10 dakika sürmektedir. Eğer bacak bölgesine uygulanıyorsa, 45 dakika – 1 saat arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon nereye yapılmaz?

Epilasyonun günümüzde yapılmasının uygun olmadığı, yapılamadığı bölgelerin başında genital bölgenin içi, kulakların içi ve burnun içi yer alıyor. Genital bölgenin içine epilasyon ışığı atılması söz konusu değildir. Burun içinde de mukoza ve kıl tam olarak aynı yerde bulunmaktadır.

Lazer epilasyon pürüzsüz yapar mı?

Ayrıca bu tarz yöntemler ciltte kesik, tahriş gibi istenmeyen etkilere neden olabiliyor. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kalıcı ve güvenli yoludur, cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Epilasyonda yarım bacak nereye kadar?

Bacak Lazer Epilasyon, lazer epilasyon uygulamaları dendiğinde en çok yüz güldürücü sonuçlar aldığımız bölgedir. Bacak lazer epilasyon işlemi yapılırken istediğiniz şekilde ister yarım bacak ayak bileğinden dize kadar isterseniz tüm bacak şeklide yapılabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Huzursuz Bacak Sendromundan Nasıl Kurtulurum?

Lazer tedavisi kaç ay sürer?

Lazer epilasyonun ortalama 6 seans uygulanması başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve hormonal nedenli tüylenmelerde seans sayısı ortalama 10 olur. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay, yüzde ise 1 aydır.

Lazer seans aralığı ne kadar olmalı?

Seans aralıkları vücut bölgesi için ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesi için ortalama 4-6 hafta arasıdır. İlk bir kaç seanstan sonra bu süreler daha da uzayabilir. Bir sonraki seans için en uygun zaman, tüyün tekrar büyüyüp ten üzerinden fark edilebildiği zamandır.

Buz lazer tüm vücut kaç seansta biter?

Buz epilasyon özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir. Genellikle sonuçlar 4-6 seansta alınabilse de, bazı kişilerde ekstra seans uygulanması gerekebilir.

Lazer vücudun hangi bölgelerine yapılır?

Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uygun olan tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir. Bayanlarda bacak,kol,koltuk altı,genital bölge,bikini,göbek,bel,gögus ucu,el üstü,ayak üstü,çene,dudak üstü,boyun uygulama yapılan bölgelerdir.

Tum vücudun lazer epilasyon hangi bölgelerine yapılır?

Lazer epilasyon aletleri, kıl köklerini gördüğü her yere uygulanabilmektedir. Kıl köklerini kurutup, tekrar çıkması engelleyebilmektedir. Kadınların yüz, koltuk altı, kol, bacak, genital bölge, dudak üstü, göğüs ucu, göbek, bel, boyun ve bikini bölgesi gibi tüm bölgeye lazer uygulaması yapılabilmektedir.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer, vücudun tüm bölümlerine uygulanabilen bir işlemdir. Yüz, ense, boyun, kulaklar, kol, koltuk altı, bacak, göbek, bel, kalça, omuzlar, göğüs, bikini çizgisi ve genital bölgede dahil uygulanabilmektedir. İşlemin uzunluğu ise yapıldığı bölgeye yani uygulanan bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bacak Hamlığı Nasıl Geçer?

Lazer epilasyon bacakları pürüzsüz yapar mı?

Bacak bölgesine lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cilt daha pürüzsüz ve daha kadifemsi bir görünüm kazanır. Kıl batığı gibi sorunlar ortadan kalkar. Buz Lazer ile geniş tedavi başlığı sayesinde oldukça kısa süren seanslarla istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Lazer epilasyon FDA onayına sahip güvenli cihazlar ile uygulandığı sonuçlar kalıcıdır. Kişide hormonal bir rahatsızlık yoksa lazer epilasyondan sonra kıllar yeniden çıkmaz. Dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda % 80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır.

Lazer epilasyon seansları bittikten sonra kalan tüyler nasıl alınır?

Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Bu yöntemler kılı köküyle birlikte alır ve diğer seansta lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler -yüz bölgesi hariç- jiletle alınmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *